וישודה צ'אקרה – מבוא

משמעות השם "וישודה" היא טיהור, ואכן צ'אקרה זו קשורה לטוהר, לחיבור לאמת רוחנית אוניברסלית שחוצה זמן ומרחב, וליכולת לבטא אותה בחיי היומיום. כשהצ'אקרה פתוחה, מאוזנת וטהורה האדם מחובר לאמת הרוחנית שנוכחת ומדריכה אותו בדרכו.

וישודה צ'אקרה – מבוא

צ'אקרת הגרון, וישודה צ'אקרה, היא מרכז אנרגטי הקשור לתקשורת באמצעות צליל, ויברציות, ביטוי עצמי ויצירתיות גבוהה. היא קשורה לקליטת אינפורמציה, חיבור לאינטואיציה וטלפתיה. צ'אקרת הגרון מקושרת לאלמנט החלל/ האתר, לחוש השמיעה, ובגופנו לבלוטת התריס, צוואר, גרון וחגורת הכתפיים. משמעות השם "וישודה" היא טיהור, ואכן צ'אקרה זו קשורה לטוהר, לחיבור לאמת רוחנית אוניברסלית שחוצה זמן ומרחב, וליכולת לבטא אותה בחיי היומיום. כשהצ'אקרה פתוחה, מאוזנת וטהורה האדם מחובר לאמת הרוחנית שנוכחת ומדריכה אותו בדרכו. מי שמגיע במסעו בדרך הצ'אקרות לצ'אקרה זו אזי שכבר טיהר את גופו והכרתו במידת מה.

הצ'אקרה הזו מחזיקה ומחברת את "המציאות" יחד, דרך "הספריה האקשית" או "הספריה הקוסמית" שהיא מימד בו כל המידע הקולקטיבי של העבר, ההווה והעתיד קיים. היא מאפשרת רצף בין זמנים, מקומות, חוויות ותמונות מנטליות, רצף המאפשר את קיומו של גלגל הקארמה שכן ללא לכידות לא ניתן היה לקשר בין הזרעים הקארמתיים לפירותיהם.

תקשורת היא תהליך של העברה וקבלה של מידע דרך סמלים כגון מילים, צלילים, דפוסים מוזיקליים, סימנים ופולסים חשמליים. וישודה צ'אקרה היא המרכז שמתרגם את הסמלים האלה לאינפורמציה.

הצ'אקרה החמישית, וישודה צ'אקרה, ממוקמת באזור הגרון. נקודת הטריגר שלה (קשטרם) נמצאת באזור הגרוגרת, והצ'אקרה עצמה נמצאת באותו מישור, פנימה לכיוון עמוד השדרה. צבעה כחול בהיר וצורתה כלוטוס בעל 16 עלי כותרת, אשר מכילים את כל התנועות בשפה הסנסקריטית. בצ'אקרה זו מזוקקים כל היסודות של הצ'אקרות התחתונות – אדמה, מים, אש ואוויר לתמציתם הטהורה ביותר ומתפרקים אל תוך האקאשה (אתר/חלל)

דרך הצ'אקרה החמישית אנו מעדנים את התפישה והמודעות שלנו מספיק כדי לקלוט שדה מעודן של ויברציות המכונה "המישור האתרי". המישור הזה הוא הוא שדה רוטט של חומר מעודן המתפקד כסיבה וכתוצאה של מחשבותינו.

אלמנט האתר/ החלל, המשויך לוישודה הוא שדה מאחד של ויברציות מעודנות שנמצא לאורך ולעומק היקום כולו. ברמה החומרית, השדה האתרי הוא מעין תבנית של דפוסי הויברציות של הרקמות שלנו, האיברים, הרגשות, הפעולות, ההתנסויות, הזכרונות והמחשבות. ויברציות מתקיימות בכל הצורות של חומר, אנרגיה ותודעה.

Dion Fortune  בספר "הדוקטרינה הקוסמית" מתאר ויברציה כ:"The impact of the rhythm of one plane upon the substance of another".  התודעה שלנו רוטטת בתדרים משתנים כשאנו מטפסים לאורך הצ'אקרות. כל מישור רוטט בויברציה גבוהה, מהירה ויעילה יותר מהמישור של הצ'אקרה מתחתיו.

אנחנו חושבים שאנחנו מגיבים למילים, לפעולות, אך קודם לכך אנו מגיבים לשדה האנרגטי של האדם שמולנו ולתחושת ההרמוניה או הדיסהרמוניה שהמפגש בין שדות האנרגיה שלנו יוצר.

תקשורת ברמה של וישודה צ'אקרה היא תקשורת שהיא יותר ברמה של הויברציות וחבירה אנרגטית ופחות חיבור שנובע מפעולות, רעיונות ומילים.

הרבה מאיתנו חשים הרבה מהזמן מעין דיסהרמוניה עם העולם, שהפעימות שלנו לא מהדהדות עם פעימת החיים בהרמוניה. מנושלים מהחיבור הטבעי עם קצב היקום אנו חשים חוסר תיאום, העדר של לכידות ובדידות. לכודים בדפוסי פעולה, מחשבה וגוף לא מיטיבים אנו מנציחים את הזרות הזו בינינו לבין העולם ואת תחושת הדיסהרמוניה הפנימית והחיצונית.

כדי לחזור לסנכרון עם הבריאה עלינו קודם כל לחזור להאזין לקולות ולויברציות סביבנו. כדי שזה יקרה עלינו לנטרל חומרים ממסכים – קירות בטון, מיזוג אוויר, דיבור יתר, מחשבות רפטטיביות ואובססיביות, נוחות יתר, ריחוק מהטבע, מסכים, מקומות הומים אדם ודלים בטבע. נדרש שקט על מנת לשמוע את עדינויות העולם. השקטת התודעה, חיבור לטבע, לשעון הביולוגי, לביוטופ שאנו חלק מהמרקם הטבעי שלו, יחדדו את החושים ויאפשרו קליטת ויברציות מעודנות יותר והסתנכרנות מחדש עם הפעימה הטבעית של העולם. כאשר יש הדהוד בין פעימת האדם ופעימת העולם, החיבור, העוצמה, הנתינה והשמחה גדלים בתוכו בקלות ובנועם.

מה יסיע בפתיחת הצ'אקרה החמישית

  • הבאת מודעות לאיזור הגרון, ומדיטציה על החלל הריק הגרון.
  • תרגול אסאנות שמעוררות צ'אקרה זו כגון עמידת כתפיים.
  • תרגול של מנטרה יוגה
  • תרגול של שתיקה, המאפשר ערות לתדרים עדינים שהדיבור מסתיר וממסך
  • תרגול של נעילת הגרון (ג'לנדהרה בנדהה) בשילוב עם פרניאמה
  • הקשבה מודעת למוסיקה קלאסית או לקולות הטבע, רצוי בשעת בוקר מוקדמת לפני שהעולם נמלא בקולות אנשים ומכונות
  • בחירה באורח חיים מוסרי שתומך בהתפתחות רוחנית הרמונית
  • אורך רוח להשלה הטבעית של הקליפות הגסות שמערפלות את התודעה
  • אמון בתהליך ובטבע הדברים להתגלות ולהזדכך בזמנם הנכון

מוזמנים להצטרף לשיעורי צ'אקרה יוגה בבית הספר "יוגודה" בפרדס חנה, ולעורר, לאזן ולטהר את הצ'אקרות באמצעות הטכניקות של היוגה (האטה יוגה וטנטרה יוגה) לפרטים והרשמה לשיעור נסיון: לחצו כאן

מקורות:

"צאקרות – גלגלי החיים" מאת אנודיאה ג'ודית
"צ'אקרות – מרכזי האנרגיה בגוף האדם" מאת הריש ג'והרי
"קונדליני טנטרה" מאת סאטיאננדה סאראסווטי
"אגאמה" בית הספר לטאנטרה יוגה
"מסע הגיבור – רן דרן", מאמרים שפורסמו בדף הפייסבוק
"טנטרה מארגה" במסגרת לימודי הכשרת מורים ליוגה טנטרה

חוויות והתנסויות ישירות שלי…

* אימאג' – פיטר לומאס

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

מאמרים אחרונים

יוגודה בלוג שחור

אוסף מאמרים, שירים ופרוזה על הדרך הרוחנית והחיים לאורה

פרסומים אחרונים

בית הספר "יוגודה" נוצר מתוך מקום של כבוד לידע היוגה המקודש ולמאסטרים ולמורים הגדולים שהעבירו אותו ולנו היתה הזכות הגדולה להחשף אליו.

בהקמת המקום שמנו דגש על יצירת מרחב אסתטי, נעים, מרווח ותומך חיים וכל אדם שנכנס בשערי בית הספר מרגיש זאת מיד.

בית הספר מציע לתלמידיו שיעורי יוגה שוטפים לאורך השבוע, קורסי יוגה למתחילים, סדנאות וקורסי העמקה.

אם זה עניין אותך…

אפשר לקבל ישר למייל עדכונים על מאמרים חדשים, סדנאות, קורסים… לא מגזימים. מכבדים. תמיד אפשר להפסיק.

דילוג לתוכן